Najlepsze gitary dla dzieci — najlepsze gitary elektryczne i akustyczne dla dzieci (2023)

Dla dziecka, które kocha muzykę, nauka gry na instrumencie i zdobycie pierwszej gitary może być doświadczeniem zmieniającym życie. Nauka gry na gitarze może pomóc graczom rozwinąć niezmierzone korzyści, takie jak większa pewność siebie, cierpliwość i wyrażanie siebie, a także bardziej namacalne umiejętności, takie jak koordynacja ręka-oko. Co więcej, według neurologa, muzyka i producenta nagrań Daniela Levitina: „Nauka gry na instrumencie może również pomóc w rozwoju mózgu, gdy jesteś dzieckiem”, dając dzieciom grającym na gitarze przewagę nad ich niemuzycznymi rówieśnikami.

W porównaniu z innymi, większymi instrumentami, gitara jest świetnym wyborem dla dzieci ze względu na to, że jest przenośna i pozwala im szybko zobaczyć postępy. Dzieci mogą nauczyć się zaledwie kilku akordów i zacząć grać swoje ulubione piosenki.

Aby pomóc młodszym muzykom rozpocząć i trzymać się ścieżki nauki swojego instrumentu, ważne jest, aby pomóc im wybrać właściwy. Posiadanie instrumentu, który współpracuje z ich rozwijającą się fizjologią, może ułatwić im grę, ćwiczenie i obserwowanie postępów. Oto niektóre z naszych typów najlepszych gitar dla dzieci

Najlepsze gitary akustyczne dla dzieci

Gitary akustyczne mogą być idealnym wyborem dla dzieci rozpoczynających naukę gry. Są przenośne i istnieje wiele stosunkowo niedrogich modeli, które mogą pomóc im rozpocząć muzyczną podróż. Nie wymagają też wzmacniacza, co ułatwia rozpoczęcie gry bez martwienia się o podłączenie. Wiele z najlepszych gitar akustycznych dla dzieci to pomniejszone wersje gitar pełnowymiarowych, stworzone z myślą o mniejszych dłoniach. Może to sprawić, że nauka gry na gitarze będzie łatwiejsza i mniej frustrująca, ponieważ instrument działa z fizjologią dziecka.

Oto niektóre z naszych zaleceń dotyczących najlepszych gitar akustycznych dla dzieci:

1) Redondo Mini

• Korpus Redondo Mini ze świerkową płytą wierzchnią, karbowanym usztywnieniem w kształcie litery „X”, mahoniowym tyłem i bokami • Mniejszy rozmiar, idealny dla młodszych muzyków o małych dłoniach • Pełnowymiarowy dźwięk w kompaktowej obudowie • 18 progów • Niedrogi • Zawiera torbę koncertową

Dla początkujących muzyków gitara Redondo Mini zapewnia potężny dźwięk pełnowymiarowej gitary w mniejszej obudowie. Skala 22 ¾” i półwymiarowy korpus są idealne dla młodych graczy o mniejszych dłoniach. W porównaniu do pełnowymiarowych gitar z 20 progami, Redondo Mini ma tylko 18 progów, co ułatwia małym dłoniom rozciąganie między progami, gdy oswajają się z podstrunnicą. Redondo Mini jest również dostarczany z wyściełaną torbą koncertową, idealną do przechowywania i przenoszenia w podróży oraz dającą dzieciom szansę popisania się swoimi umiejętnościami gry na gitarze przed przyjaciółmi.

KliknijTutajkupić gitarę akustyczną Redondo Mini.

2) FA-15N ¾ Nylon

• Konstrukcja w całości wykonana z laminatu • Korpus w rozmiarze ¾ idealny dla mniejszych dłoni • Nylonowe struny • Niedrogi • 18 progów • W zestawie pokrowiec

Pod względem mobilności, ceny i brzmienia gitara akustyczna FA-15N ¾ jest nie do pobicia! Jej jasne, żywe brzmienie sprawia, że ​​ta gitara jest doskonałym wyborem dla dzieci rozpoczynających przygodę z gitarą. Ta lekka gitara akustyczna ma promień podstrunnicy 11,81 cala, co ułatwia graczom o mniejszych dłoniach poruszanie się po podstrunnicy. Nylonowe struny ułatwiają palcom początkujących graczy nawet podczas długich sesji treningowych. Oprócz swojej ceny 169,99 USD, gitara akustyczna FA-15N ¾ jest dostarczana z wyściełaną torbą koncertową, co czyni ją znakomitym wyborem na pierwszą gitarę dla dzieci.

KliknijTutajkupić gitarę akustyczną FA-15N ¾.

3) Sonoran Mini z torbą

• Ekskluzywny dla Fendera korpus Sonoran Mini • Płyta wierzchnia ze świerku lub mahoniu z karbowanym usztywnieniem „X”, tył i boki z mahoniu • Rozmiar korpusu ¾ • 18 progów • Niedrogi • W zestawie pokrowiec

Sonoran Mini ma zmniejszony rozmiar korpusu ¾ z 18 progami, idealny dla dzieci, które dopiero uczą się grać na gitarze. Ta przenośna gitara akustyczna zapewnia potężny dźwięk — z takim samym bogactwem tonów, jak jej pełnowymiarowy odpowiednik. Sonoran Mini jest dostępny ze świerkowym lub mahoniowym blatem, dając młodszym graczom wybór brzmienia. Chcesz jaśniejszego tonu? Zdecyduj się na świerk. Masz ochotę na cieplejszy ton? Wybierz mahoń. Sonoran Mini jest również wyposażony w torbę koncertową, dzięki czemu ta gitara akustyczna jest jeszcze bardziej przenośna.

KliknijTutajkupić gitarę akustyczną Sonora Mini.

Najlepsze gitary elektryczne dla dzieci

Niewiele instrumentów ma atrakcyjność gitary elektrycznej. Nawet pomniejszone modele dla początkujących wydają się „dorosłe” dla dzieci, które chcą podłączyć i zacząć grać w swoje ulubione piosenki. To ponadczasowy urok gitary elektrycznej, która nawet jako pierwszy instrument może pomóc dzieciom w utrzymaniu chęci do ćwiczeń i rozwoju w muzycznej podróży.

Przy wyborze najlepszej gitary elektrycznej dla dzieci często bierze się pod uwagę rozmiar — szczególnie w przypadku graczy o mniejszych dłoniach. Smukłe gryfy i mniej progów mogą ułatwić młodym gitarzystom poruszanie się po gryfie, brzdąkanie akordów i granie skal z większą dokładnością i pewnością. Oprócz znalezienia odpowiedniej gitary elektrycznej dla dziecka, warto również rozważyć przystępną cenęwzmacniacz do ćwiczeń, umożliwiając im podłączenie i usłyszenie pełnej mocy swojego instrumentu. (Lub grać ze słuchawkami w uszach!)

Sprawdź nasze rekomendacje dotyczące najlepszych gitar elektrycznych dla dzieci:

Nie przegap!

Bądź pierwszym, który dowie się o nowych produktach, polecanych treściach, ekskluzywnych ofertach i prezentach.

1) Squier Mini Stratocaster®

• Korpus Stratocastera • Mniejsza skala 22,75” • Szyjka w kształcie litery C zapewnia wygodną grę i promień podstrunnicy 9,5” • Lekki, cienki korpus • 20 progów • Trzy przetworniki typu single-coil •Model leworęcznydostępne również • Przystępne cenowo

Squire Mini Strat zawiera kultowy styl i dźwięk pełnowymiarowego Statocastera w mniejszej obudowie. Idealny dla dzieci i graczy o mniejszych dłoniach, cienki, lekki Mini Strat nie obciąży ich ani nie usiądzie zbyt ciężko, nawet podczas energicznych sesji treningowych. Niezależnie od tego, czy brzdąkająakordy dla początkującychlub ćwicząc skale, wąska szyjka w kształcie litery C Mini Strat i promień podstrunnicy 9,5 cala ułatwiają dzieciom poruszanie się po gryfie z większą łatwością. Dla małych lewicowców tzwMini Stratocaster oferuje również model leworęczny, pozwalając im lepiej dostosować się do własnego stylu. Co więcej, przystępna cena 189,99 USD sprawia, że ​​jest to świetna gitara dla początkujących dzieci bez rozbijania banku.

KliknijTutajkupić Squier Mini Stratocaster®.

2) Bullet® Stratocaster® HT

• Korpus Stratocastera • Gryf w kształcie litery C dla łatwiejszej gry • Szeroki wybór kolorów • 21 progów • Poniżej 200,00 USD

Podczas gdy nowi muzycy mogą jeszcze nie mieć wyczucia brzmienia i bogactwa brzmienia, dzieci z pewnością docenią fajnie wyglądającą gitarę, a później docenią również to, jak dobrze brzmi. Wejdź do Bullet Stratocaster HT, dostępnego w asortymencie klasycznych i zabawnych kolorów. Chociaż jest to pełnowymiarowa gitara, jej gryf w kształcie litery C i promień podstrunnicy 9,5 cala są wystarczająco wąskie, aby nawet małe ręce mogły z łatwością grać.

KliknijTutajaby kupić Bullet® Stratocaster® HT.

3) Mini Jazzmaster® HH

• Smukły, lekki korpus • Szyjka w kształcie litery C ułatwiająca grę • Przetworniki Humbucking • 20 progów • Niedrogi

Squire Mini Jazzmaster HH to kolejna doskonała gitara dla dzieci. Zbudowany z myślą o wygodzie, z szyją w kształcie litery C i lekkim korpusem, Mini Jazzmaster zmniejsza wagę i nie będzie ciągnął młodych szyjek ani zbyt ciężko siedział podczas gry. Podwójne przetworniki typu humbucker oferują grube brzmienie wraz z korpusem o długości 22,75 cala, co daje dzieciom mięsisty dźwięk pełnowymiarowego Jazzmastera w bardziej kompaktowej gitarze elektrycznej, która ułatwia dzieciom grę.

KliknijTutajkupić Mini Jazzmaster® HH.

Porady dotyczące zakupu, aby znaleźć najlepszą gitarę dla dzieci

Kupując najlepszą gitarę dla dzieci do nauki, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Każde dziecko jest inne — niektóre rosną szybciej niż inne, a każde dziecko ma swoje własne preferencje muzyczne i style, które mu odpowiadają. Oto kilka wskazówek, jak wybrać najlepszą gitarę dla dzieci i dać im gitarę, po którą będą chcieli sięgać raz po raz.

Jaki jest najlepszy wiek dla dziecka do nauki gry na gitarze?

Nie ma jednego najlepszego wieku dla dziecka do rozpoczęcia nauki gry na gitarze. Jednak typowy wiek, w którym dzieci zaczynają grać na gitarze, to około 6 lat, po rozwinięciu umiejętności motorycznych, koordynacji i zdolności skupienia się na zadaniach. W tym wieku dziecko jest w stanie jasno wyartykułować swoje upodobania i antypatie w zakresie tego, jaka muzyka je inspiruje, a także przetestować gitarę i porównać różne modele pod nadzorem osoby dorosłej. Mogą również zacząć zachowywać wiedzę, taką jak akordy, nuty, skale, a nawet piosenki.

Ostatecznie to od każdego dziecka zależy, czy będzie gotowe do rozpoczęcia zabawy. Jednak posiadanie gitary, która jest dla nich łatwiejsza do grania i wykonana z myślą o dzieciach, może być świetną odskocznią do uczenia się przez całe życie i budowania większego uznania dla muzyki.

Jaki rozmiar gitary jest odpowiedni dla dziecka?

„Właściwy” rozmiar gitary zależy od unikalnej fizjologii każdego dziecka. Niektóre dzieci rosną z dnia na dzień, podczas gdy inne rozwijają się dopiero później i są mniejsze niż niektórzy ich rówieśnicy. Dlatego istnieje zróżnicowana gama rozmiarów gitar, dająca muzykom w każdym wieku i różnej wielkości więcej możliwości gry.

Pomniejszone modele mini gitarsą świetne dla mniejszych dzieci - zwłaszcza dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Jeśli jednak dziecko jest większe lub starsze niż 10 lat, prawdopodobnie może grać na pełnowymiarowej gitarze. Nie ma uniwersalnej gitary dla dzieci, ale połączenie czynników, takich jak brzmienie, rozmiar i inne czynniki, sprawi, że siedzenie podczas ćwiczeń będzie ekscytujące i wygodne.

Czy moje dziecko potrzebuje lekcji gry na gitarze?

Nawet cudowne dziecko gitary może skorzystać z lekcji z instruktorem. Lekcje gry na gitarze mogą pomóc dzieciom lepiej zrozumieć teorię muzyki od najmłodszych lat i zdobyć podstawy, których będą potrzebować podczas całej muzycznej podróży.

Podczas gdy osobiste lekcje muzyki mogą nie zawsze być możliwe dla dzieci,Odtwórz Fenderamoże być łatwym sposobem na zapoznanie dzieci z koncepcją bardziej ustrukturyzowanych lekcji muzyki. Fender Play dzieli lekcje na krótkie sesje wideo, pozwalając dzieciom uczyć się, ćwiczyć i grać tak długo, jak to możliwe. Profesjonalni instruktorzy pokazują i opowiadają początkującym gitarzystom o prawidłowym ułożeniu palców, technice i dają dzieciom szansę usłyszenia, jak powinny brzmieć akordy i nuty, co pozwala im rozwinąć słuch muzyczny. Fender Play zawiera również setki popularnych piosenek, które dzieci mogą rozpoznać, co daje im możliwość wykorzystania nowo nabytych umiejętności w praktyce i brzdąkania do ulubionych melodii.

Chcesz znaleźć idealną gitarę na początek? Spróbuj Znajdź swój błotnik.

Zachęcanie dziecka do rozpoczęcia gry na gitarze to świetny sposób, aby pomóc mu zbudować pewność siebie i umiejętności, które będą mu towarzyszyć przez całe życie. Wybór najlepszej gitary dla dzieci to pierwszy krok na drodze. Nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź naszeZnajdź swoją wyszukiwarkęquiz, który pomoże zawęzić pole i znaleźć idealną gitarę dla początkujących.

Ładowanie...

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Sen. Emmett Berge

Last Updated: 06/05/2023

Views: 6545

Rating: 5 / 5 (60 voted)

Reviews: 83% of readers found this page helpful

Author information

Name: Sen. Emmett Berge

Birthday: 1993-06-17

Address: 787 Elvis Divide, Port Brice, OH 24507-6802

Phone: +9779049645255

Job: Senior Healthcare Specialist

Hobby: Cycling, Model building, Kitesurfing, Origami, Lapidary, Dance, Basketball

Introduction: My name is Sen. Emmett Berge, I am a funny, vast, charming, courageous, enthusiastic, jolly, famous person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.